Bestami Yazgan Öğrencilerle Bir Araya Geldi
      Bestami Yazgan Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Kızıltepe Belediyesi tarafından Hanımeli Kadın Merkezinde Eğitimci-Yazar ve Şair Bestami Yazgan öğrencilerle buluştu.

Günümüz çocuk edebiyatının önde gelen isimlerinden biri olan ve sayısız ödüle layık görülen Eğitimci-Yazar Bestami Yazgan, Kızıltepe Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşi ve imza gününde öğrencilerle bir araya geldi.

Öğrencilere kitap okumanın ve bilginin önemini anlatan Yazgan; okuma kültürünün yaygınlaşması, öğrencilerin kitap okuma alışkanlıklarının geliştirilmesi, okudukları kitapların yazarlarıyla buluşup onlara kitapları hakkında görüş ve eleştirilerini doğrudan iletme imkanına sahip olmalarının önemini vurguladı.

Öğrencilerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Yazgan, “Dünya bir ağaç olsa çiçeği çocuklar olurdu. Bilgi bir ağaç olsa çiçeği kitaplar olurdu. Dünyanın en güzel iki çiçeği ile birlikte olduğum için çok mutluyum. İnsan için hafızamız ne kadar önemliyse insanlık içinde kitap o kadar önemlidir. Kitaplar insanlığın hafızasıdır. “İnsanlarımız çok okumuyor” diye yakınacağımıza yazarlar fildişi kulelerinden çıkıp okuyucu ile beraber olmalı. Hizmeti nasıl toplumun ayağına götürüyorsak kitabı da okuyucuya götürmemiz gerekir.” dedi.

Söyleşide öğrencilerle şiirler okuyan Yazgan öğrencilerden büyük ilgi gördü. Aynı zamanda söyleşide öğrencilerle görüş alışverişinde bulunup, öğrencilerin yazarlık hakkında merak ettikleri soruları da yanıtladı. Öğrencilerden tam not alan Yazgan söyleşinin sonunda, Kızıltepe Belediyesi tarafından öğrencilere hediye edilen kitaplarını imzaladı.

 

 Üreten Bir Kızıltepe İçin Varız