Kadınlar Hem Öğreniyor Hem Üretiyor Hem de Kazanıyor
        Kadınlar Hem Öğreniyor Hem Üretiyor Hem de Kazanıyor

Kızıltepe Belediyesi tarafından kadın merkezlerinde kadınların ürettiği ürünler Kadın El Emeği Pazarında tüketiciyle buluşmaya başladı.

Kızıltepe Belediyesi kadınlara yönelik çalışmalarla adından sık sık söz ettirmeye devam ediyor. Kadınlara yönelik yaptığı birçok çalışmasıyla kadınların yanında yer alan Kızıltepe Belediyesi kadınlara olan desteğini sürdürüyor.

Kaymakam- Belediye Başkan Vekili Ahmet ODABAŞ’ın talimatıyla kadınlar için Cumhuriyet Meydanı’nın da ahşap satış yerlerinden oluşan Kadın El Emeği Pazarı kuruldu. Kızıltepe de ilk olan Kadın El Emeği Pazarı kadınlar tarafından beğeniyle karşılandı.  Ahşaptan yapılan ve 3 işyerinden oluşan Kadın El Emeği Pazarı’nda ilçede bulunan kadın merkezlerindeki kursiyerlerin ürettiği el emeği göz nuru ürünler vatandaşların beğenisine sunularak satışları yapılmaktadır.

Kadınlar, kadın merkezlerinde hem öğrenip hem üretirken artık öğrenip ürettikleriyle parada kazanıyorlar. Bundan mutluluk duyan kadınlar, bizler kadın merkezlerinde öğrendiğimiz ürettiğimiz ürünleri satmaktan çok mutluyuz böylelikle ev ekonomisine de katkıda bulunabiliyoruz diyerek başta Kaymakam-Belediye Başkan Vekili Ahmet ODABAŞ olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler.

 Üreten Bir Kızıltepe İçin Varız