Dünya Engelliler Günü Kutlandı
Dünya Engelliler Günü Kutlandı

    Kızıltepe Belediyesi Dünya Engelliler Günü’nde engelli vatandaşlarımızı yalnız bırakmadı. Kaymakam-Belediye Başkan Vekili Ahmet ODABAŞ tarafından düzenlenen etkinlik öğle yemeğiyle başladı.  

  Tüm vatandaşlarımızla birlikteyiz ama engelli vatandaşlarımızın pozitif ayrımcılıkla yanındayız diyen ODABAŞ: “Hem kaymakamlık olarak hem belediye başkanlığı olarak çalışma arkadaşlarımı her zaman sizlere sunulacak hizmetlerde pozitif ayrımcılık tanınmasında talimatlarımız var. Engelli vatandaşlarımıza yönelik projelerimiz devam ediyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde kaymakamlık bünyesinde Engelli Yaşam Atölyesi kurmuştuk. Bu sene o projeye devam edilecek ve inşallah Engelli Yaşam Atölyesi’ni açacağız. Orada engelli vatandaşlarımızın sosyalleşmesi yeni beceriler elde etmesi noktasında sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.” dedi.

   ODABAŞ: “2018 yılı içerisinde yapacağımız çalışmalarla yolları sıcak asfalt yapmayı planlıyoruz. Yollar sıcak asfaltlandıktan sonra kaldırımların tamamı yenilenecek. Böylelikle engelli vatandaşlarımızın araçları çok daha rahat geçebilecek.” diyerek sözlerini tamamladı.

   Yemeğin ardından kura çekimi sonucu isimleri çıkan 10 engelli vatandaşımıza Kızıltepe Belediyesi bahçesinde ODABAŞ tarafından akülü sandalye hediye edildi. Engelli vatandaşlarımız kendilerine akülü sandalye hediye eden ODABAŞ’a teşekkürlerini ilettiler. ODABAŞ daha sonra engelli vatandaşlarımızı evlerinde de ziyaret ederek aileleriyle sohbet etti.Üreten Bir Kızıltepe İçin Varız