“Pembe Aslında Siyahtır’’ Tekrar Öğrencilerle
“Pembe Aslında Siyahtır’’ Tekrar Öğrencilerle

     Kızıltepe Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte “Pembe Aslında Siyahtır” adlı tiyatro gösterisi öğrenciler tarafından tekrar büyük ilgi gördü.

     Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki konferans salonunda sahnelenen oyunun ilk bölümünde ünlü sanatçıların uyuşturucu hakkında görüşlerini dile getirdiği bir video izletildi. Ardından uyuşturucun kötülüklerini anlatan tiyatro ekibi yaptıkları gösteri ile Kızıltepeli gençleri tiyatro ile tekrar buluşturmanın keyfini çıkarmaya devam ediyor. Daha önce de sahnelenen tiyatro gösterimi Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri üç ayrı seans şeklinde otuz beş dakika sürüyor. Tiyatro salonunda öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği ‘‘Pembe Aslında Siyahtır’’ adlı tiyatro gösterisini gençler ilgiyle izledi.


     Oyunda; diskotek, bar ve partilerin düzenlendiği gece kulüplerini mesken tutan zehir tacirlerinin gençleri kandırarak nasıl bağımlı hale getirdikleri ve uyuşturucu maddelerinin insan vücudundaki zararları gözler önüne serildi.


     Kızıltepe Belediyesi spor, kültür, tiyatro, eğitimin, sanatın, kültürel etkinliklerin ve kısaca sosyal yaşamın odağı olmaya devam edecektir.Üreten Bir Kızıltepe İçin Varız