Aşiti Mahallesi'ne Cami ve Taziye Evi
Aşiti Mahallesi'ne Cami ve Taziye Evi

     Kızıltepe Belediyesi Aşiti Mahallesi’nde yapılacak olan cami ve taziye evi projesiyle sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi.  Aşiti Mahallesi 9130. sokakta yapılacak olan cami ve taziye evi 2,5 dönümlük arazide 700 metre kare alanda yapılacaktır. Üç katlı yapılacak olan caminin alt katında taziye evi yer alacaktır.

      Aşiti Mahallesi’nin hızla gelişmesi ve nüfusunun artmasıyla ihtiyaç üzerine yapılacak olan cami ve taziye evinde 1,5 dönüm yeşil alan yer alacaktır. Vatandaşların, taziyelerinde yer sıkıntısı yaşamamsı için caminin alt katına yapılacak olan taziye evi de vatandaşların hizmetine sunulacaktır.

      Proje aşaması bitirilen ve ihale aşamasında olan caminin bahçesinde çocuk oyun grubu ve kamelyalara da yer verilmektedir. Vatandaşlarımız hem ibadetlerini rahatlıkla yerine getirebilecek hem de çocukları ve kendileri için rahat nefes alabilecekleri alanlar da yer almaktadır. Aşiti Mahallesi’nde yapılacak olan camide peyzaj çalışması da yapılarak estetik bir görünüme kavuşması sağlanacaktır.

                                                                                              

 Üreten Bir Kızıltepe İçin Varız