Zabıtadan Sıkı Denetim
                 Zabıtadan Sıkı Denetim

     Kızıltepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler vatandaşların sağlığı tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak için çalışmalarını sıklaştırdı.

   Zabıta ekipleri son 20 günde 200 genel denetim yaparak vatandaşlarımızın sağlığını tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak için çalışmalarını sıklaştırdı. Fırın, market ve  kasaplar denetlenerek tarihi geçmiş ürünlere el konulup imha edildi.

   İş yerlerine ruhsat denetim kontrolü yapılarak yeni açılan 63 iş yerine zabıta ekipleri tarafından kontrol edildi. Whatsapp üzerinden gelen 20 şikâyet değerlendirilip iş yerleri denetlendi. İlçemiz genelinde cadde ve sokaklarda bulunan vatandaşlarımızı rahatsız eden 51 sahipsiz köpek ekipler tarafından toplanmış olup Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin hayvan barınağına teslim edildi.

   Aynı zamanda zabıta ekipleri son 20 gündür ilçe genelinde bulunan kuaför ve güzellik salonlarında ruhsat ve hijyen denetimlerine de başladı. iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı olmayan iş yerleri hakkında tutanak tutularak eksikliklerin giderilmesi için süre verildi.  İş yeri açma koşullarının yanı sıra hijyen konusunda da denetimler yapan ekipler, hijyen açısından da eksiklikleri bulunan işletmeler uyarıldı. Ayrıca kuaför ve güzellik salonlarında kullanılan malzemelerin tarihlerine bakılarak tarihi geçmiş ürünlere el konulup imha edildi.Üreten Bir Kızıltepe İçin Varız