Belediyeniz Sizinle
Belediyeniz Sizinle

    Vatandaşın sorunlarını kısa zamanda ilgili birimlere ileterek çözümünü sağlayan, gerçekleştirdiği bu çalışmayla halkın güven ve takdirini kazanan “Belediyeniz Sizinle” ekibi başarılı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

    Vatandaş ve belediye arasındaki iletişim kopukluğunu gidererek halkın sorunlarını rahatça aktarabileceği bir birim haline gelen, sorunların çözümü için hızlı ve etkili bir şekilde çalışan Belediyeniz Sizinle ekibi vatandaşa daha kaliteli hizmet sunabilmek için ev, esnaf ve kurum ziyaretlerine devam ediyor.

    Belediyeniz Sizinle ekibi kurulduğu günden bu yana 8000 ev, esnaf ve kurum ziyareti gerçekleştirerek daha kaliteli ve iyi bir hizmete erişimi kolaylaştırmak, sorunları yerinde çözmek, zaman kaybını önlemek, vatandaşın yönetimle kaynaşmasını sağlamak amacıyla vatandaşlarla birebir ilgileniyor.

    Tüm rutin görevlerinin yanında Kızıltepe’de bulunan dernekler, vakıflar ve okullar dâhil olmak üzere kurum ve kuruluşlara ziyaret gerçekleştirerek sorunları yerinde tespit eden Belediyeniz Sizinle ekipleri, sorunların raporlanarak sistematik bir şekilde çözümlenmesi amacıyla ilgili birimlere iletiyor. Gerek telefonla, gerekse bizzat belediyeye gelerek şikâyet, talep ve önerisini paylaşan vatandaşların talebi, ilgili müdürlüğe ulaşıyor.

    Belediyeniz Sizinle personeli 7 aylık çalışma sonucunda 5 bin 200 vatandaş ile görüştü ve yaklaşık 2 ile 5 dakika gibi kısa bir sürede vatandaşın iş ve işlemlerini gerçekleştirdi. Aynı birim bünyesinde hizmet veren 0482 312 42 07 ayrıca 0535 926 30 47 numaralı Whatsapp şikâyet hattına gelen 10 bin 398 şikâyet ile vatandaşların Çağrı Merkezi ise telefon ile istek, öneri ve şikâyet gibi konuları not alarak, çözümlenmesi için konuyu ilgili müdürlüklere iletiyor. Üreten Bir Kızıltepe İçin Varız