Zabıtadan Okul Kantinlerine Denetim
              Zabıtadan Okul Kantinlerine Denetim

     2017-2018 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte Kızıltepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler okul kantinlerini denetlemeye başladı.

    Okulların açılmasıyla birlikte Kızıltepe Belediyesi zabıta ekipleri, İlçe Tarım ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Personeli’nce kurulan komisyon ile beraber okul kantinlerine denetim yapılmaya başlandı. Üç günde 25 okul kantinini denetleyen ekipler ilçedeki bütün okulların denetimden geçeceğini vurguladı.

    Zabıta Müdürlüğü ekipleri öğretmen ve öğrencilerin tüketimine sunulan gıdaların, insan sağlığını tehdit etmeyecek şartlarda satılıp satılmadığına, özellikle hijyen kurallarına uyulup uyulmadığına, gıdaların hazırlandığı çalışma tezgahlarının temizliği ile tüm gıda ürünlerinde son kullanma tarihlerinin geçmemiş ve orijinal ambalajlarının bozulmamış olmasına dikkat ettiler.

    Gazlı içecek, kızartma ve cips gibi ürünlerin satışını yapan kantin işletmecilerini uyardı. Mevzuata göre denetimler yapılıp kurallarına uymayan kantin sahiplerine eksiklikleri ile ilgili tutanak düzenlenip, gerekli uyarılar yapıldı. Görülen eksiklikler verilen süre içerisinde giderilmediği takdirde haklarında gerekli yasal işlemin yapılacağı belirtildi.Üreten Bir Kızıltepe İçin Varız