Belediyemizden Yeni Park Projeleri
             Belediyemizden Yeni Park Projeleri

     Belediyemizin Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçemizin Aşiti Mahallesi, Sanayi Mahallesi ve Cumhuriyet Meydanı’nda 3 yeni park projesi yaptı. Kısa zamanda projesi tamamlanan parkların yapımına başlanacaktır.

    Belediyemiz şimdi de vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın rahat nefes alabilecekleri alanları çoğalmak adına yaptığı park projeleriyle adından söz ettirmeye devam edecektir. Proje aşamasında olan parklardan Aşiti Mahallesindeki park 8 dönümlük arazi üzerine kurulacaktır. Parkın içerisinde öncelikle çocuklarımızın oyun oynayabileceği ve eğlenebileceği; çocuk oyun grubu ve 6 adet trafik oyun grubu bölümü için de akülü araba ve bir adet tırmanma duvarı yer almaktadır. Spor yapmak isteyen vatandaşlarımız için bir adet fitnes alanı yer almaktadır.  Yapılacak olan su değirmeniyle görsel zenginlik kazanacak olan parkımız, 150 adet aydınlatma sayesinde ışıl ışıl bir görünüme kavuşacaktır. 20 adet kamelya, 20 adet piknik masasının yer alacağı parkta 6 adet lavabo ve vatandaşlarımızın bir araya gelip sohbet edebileceği, bir şeyler yiyip içebileceği bir kafede yer alacaktır. Ayrıca kafenin bulunduğu bölüme ağaç görünümlü bahçe dekoru yapılarak estetik bir görünüm sağlanacaktır.

    Sanayi Mahallesinde 5 dönümlük arazi üzerine yapılacak olan parkta da çocuklarımız için çocuk oyun grubu yer alırken spor yapmak isteyen vatandaşlarımız için fitnes alanı yer almaktadır. Küçük kaya bahçesiyle estetik görüme kavuşacak olan parkımız, yapılacak olan 40 adet aydınlatma ile akşamları da bizlerin rahatlıkla gidebileceği bir alana dönüştürülecektir.  Arazide yapılacak olan 2,5 dönümlük yeşil alan çalışması, 25 adet oturma bankı ve 400 m2 kafe ile vatandaşlarımızın temiz hava almaları ve keyifli zaman geçirmeleri sağlanacaktır. Ayrıca vatandaşlarımızın su ihtiyacını gidermek adına 2 adet çeşme de yer alacaktır.

    Cumhuriyet Meydanında yapılacak olan park ise 500 m2’lik bir alanda yapılacaktır. Burada vatandaşlarımızın istediği zaman ulaşabileceği 20 m2’lik taksi durağı yapılacaktır. Yazın sıcaktan ve kışın soğuktan korunmak adına ayakkabı boyacıları için de bir alan yer alacaktır. Ayrıca ağaçlandırmalar yapılacak olan parkta, 10 adet oturma bankı da bulunacaktır.

    Yapılacak olan parklarda vatandaşlarımızın nefes alabilecek alanlarının yanı sıra çocukları oyunlarını oynarken, vatandaşlarımız için de  günlük spor yapabilecek tesisler bulunacak. Belediye olarak ilçemizin her köşesine yeşil alanlar inşa ederek ilçemizin görünümüne güzellik katacak ve vatandaşlarımızın dinlenme ihtiyacını karşılayacağız.

 

 Üreten Bir Kızıltepe İçin Varız