Kaldırımlar Vatandaşlarımıza Ait
Kaldırımlar Vatandaşlarımıza Ait

     Vatandaşlarımızın sağlığı, huzuru ve mutluluğu için çalışan zabıta ekiplerimiz son zamanlarda vatandaşlarımızdan gelen şikâyetler üzerine kaldırım işgali yapan iş yerlerine denetimlerini sıklaştırdı.


     Zabıta ekiplerimiz; market, kasap, fırın, restoran, mezarlık gibi denetimlerinin yanında son günlerde whatshapp ihbar hattına ve Mardinmasa/Kızıltepe ekibine gelen kaldırım işgali şikâyetlerini dikkate alarak, kaldırımlara eşya dizerek vatandaşlarımızın geçişlerini engelleyen unsurları önlemek için harekete geçti. Kaldırımda bulunan eşyaların içeri alınması için iş yeri sahiplerine gerekli uyarılarda bulunuldu. 


     Vatandaşlarımızın kaldırımları kullanmaları gerekirken, iş yeri sahiplerinin kullanması, vatandaşlarımız için her açıdan sıkıntı yaratmaktadır. Kaldırımda yürümek için yer bulamayan vatandaşlarımız yolun kenarından yürümek zorunda kalmakta bu da onların hayatını tehlikeye atmaktadır. Ekiplerimiz bu konuda iş yeri sahiplerine gerekli uyarılarda bulunup uyarılara uymayan iş yerlerine gerekli yasal işlemler yapmaktadır.


     Kaldırım işgalini sonlandırmak için çalışan ekiplerimiz, günü gününe gelen şikâyetleri de dikkate almaktadır. Yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın geçişini zorlaştıran eşyaların kaldırılmasıyla yaya trafiği rahatladı. Ekiplerimiz, vatandaşların huzurlu ve sağlıklı bir ortamda yaşaması adına, trafik kazaları ve kaldırım işgallerine neden olabilecek unsurları ortadan kaldırmak için denetimlerini sürdürüyor. 
 Üreten Bir Kızıltepe İçin Varız