Her Şey Daha İyi Bir Kızıltepe İçin
Her Şey Daha  İyi Bir Kızıltepe İçin

     Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimizin 6 aylık çalışması sonucunda ilçemizdeki bütün park ve yeşil alanlarda bakım onarım çalışmaları yapıldı. 10 adet çocuk oyun grupları kurularak çocuklarımızın rahatça oynayabileceği alanlar oluşturuldu. Ayrıca çocuk oyun grubu kurulan yerlerde peyzaj çalışmaları da yapılmaktadır. Tüm parklar, yeşil alanlar, refüjlerdeki çim ekimi ve biçimi, yabani ot temizliği, havalandırma, ağaçları budama, gübreleme ve çapalama gibi faaliyetleri, bu alanlarda bulunan tüm donatıların, bakımı ve onarımı,  müdürlüğümüz tarafından yapılmaktadır. Oyun oynamak için özgürce sokağa çıkamayan çocuklarımızın sağlıklı ve güven içerisinde oynayabileceği, eğlenebileceği, gençlerimizin spor aktivitelerini rahatça yerine getirebileceği, farklı yaş gruplarındaki vatandaşımızın huzur içinde oturabileceği, dinlenebileceği, adeta bir buluşma, tanışma, kaynaşma noktası haline gelen parklarımız ve yeşil alanlarımızın sayısı artmaktadır.

     Seralarımızda yetiştirilen 110 bin mevsimlik çiçek ilçemizi süslemektedir. Daha yeşil bir Kızıltepe için ilçemizin genelinde 20 bin ağaç dikimi yapıldı. Her Perşembe günü farklı mezarlıklar da kabir ziyareti için gelen vatandaşlarımıza mevsimlik çiçek fidesi dağıtıldı. Vatandaşlarımıza dağıtılan mevsimlik çiçekler arasında kadife ve zinya yer almaktadır. Mezarlık girişlerine kurulan stantlarda ekiplerimiz tarafından dağıtılan çiçekleri alan vatandaşlarımız, çiçekleri yakınlarının kabirlerine dikerek dua ettiler. Aynı zamanda İlçemizin geneline gerekli görülen yerlere 150 adet oturma bankları monte edildi. İlçemizde yağışların ve güneşin etkisiyle renklerinin solmasıyla 10 km’lik refüj boyaması yapıldı. Tüm bunların yanında ilçemizin on farklı yerinde çeşmeler yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Mezopotamya’nın tarih kokan motiflerinin işlendiği çeşmelerden ilki Eski Hastane Caddesinde vatandaşların hizmetine sunulurken, başta Cumhuriyet Meydanı, Toki, Şahkulubey Caddesi, hayvan pazarı, ilçe stadyumu ve buğday pazarı yakınlarında olmak üzere toplamda on içme suyu çeşmesinin kurulumu tamamlandı.

     Kardeş Belediye olan İzmit Belediyesi ile ortaklaşa ilçemizin farklı noktalarına dekoratif aydınlatma çalışmaları yapıldı. Cumhuriyet Meydanı’na, Şanlıurfa Caddesi başlangıcından Eski Hükümet Konağı’nın bulunduğu cadde bitimine kadar dekoratif led ışıklandırma çalışması yapılırken; tarihi ipek yolu caddesi, Eski Hastane Caddesi ve Vatan Caddesi’nde 13 bin metre başak motifli led aydınlatması yapıldı. Eski Hastane Caddesi üzerinde bulunan kavşağa saat kulesi inşa eden belediyemiz çalışmalarına hızla devam ediyor. İlçemizin sembolü haline gelen 10 metre yüksekliğine sahip saat kulesi kısa zamanda tamamlandı. Başlatılan çevre düzenlemesi çalışmaları kapsamında peyzaj çalışması ile saat kulesinin etrafında gerekli görsel yeşillikler yapılarak bambaşka bir görünüme kavuşması sağlanacaktır.

      Yapılan ve yapılacak olan tüm bu çalışmalar vatandaşlarımızın daha güzel bir Kızıltepe de yaşaması içindir. Bizler bunun bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz.

 

 Üreten Bir Kızıltepe İçin Varız