Belediyemiz Bünyesinde Yaz Kursları Düzenleniyor
Belediyemiz Bünyesinde Yaz Kursları Düzenleniyor

Belediyemiz tarafından yaz ayında düzenlenecek olan Yaz Kursları kayıtları başladı. 

Belediyemizin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde yaz ayında düzenlenecek olan yaz kurslarımızın temel amacı; uygulanacak olan eğitimler çerçevesinde yaz aylarını daha verimli bir şekilde geçirmeyi sağlayarak bu kısa süre içerisinde daha çok yol kat etmeyi sağlayabilmektir.
Kurslarımız iki aylık olup, özellikle yoğun geçen bir eğitim-öğretim yılını geride bırakan çocuklarımız ile kendilerini geliştirmek isteyen yetişkinlerimiz kurslarımızın hedef kitlesini oluşturmaktadır. Belediyemizin düzenlemiş olduğu kurslar ücretsizdir. Kurs kayıtlarımız 12 ile 30 Haziran tarihleri arasında yapılacaktır. Yaz kurslarında 08-14 yaş grubunu kapsamakla birlikte ileride de yaş aralığı genişleyecektir.  Belediyemizin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yetkilileri; öğrencilerimize en iyi eğitimin verilmesi, onların boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için yaz kurslarını faaliyete koyduk.  Çocuklarımız hem eğlensinler hem yaz tatillerini gönüllerince geçirsinler, aynı zamanda bir şeyler de öğrensinler istiyoruz.  Öğrencilerimizin bu dönem içerisinde gerçekleştirecekleri bu faaliyetlerden en iyi şekilde yararlanabilmeleri için kişisel gelişim kursları içinde; “İngilizce, İşaret dili, Gitar, Ebru, Kuran-ı Kerim, Halkoyunları, Bilgisayar, Satranç, Resim, Koro, Bağlama”  gibi farklı dallara da yer verildi.  

Belediyemiz, kursiyerlerin sıkılmamaları, eğlenceli ve hoşça vakit geçirebilmeleri için kursların verileceği yerleri de özenle seçti. Özellikle geleceğimiz olan çocuklarımızı eğlendirirken aslında onları eğitmeninde önemli olduğunu unutmadık.

 

 


Üreten Bir Kızıltepe İçin Varız