Yetim Çocuklara Özel Bir Gün Yaşatıldı
Yetim Çocuklara Özel Bir Gün Yaşatıldı

Belediyemiz Ramazan ayının 15’inci günü olan Dünya Yetimler Günü dolayısıyla yetim çocuklar için program düzenledi.

Belediyemizin Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Dünya Yetimler Günü programı, karne heyecanı yaşayan yetim çocuklarımızın heyecanını paylaşan Kaymakam –Belediye Başkan V.Ahmet ODABAŞ’ın çocuklarımıza karnelerini vermesiyle başladı. Daha sonra Hanımeli Kadın Merkezi cep sinemasında film izleyen çocukları ODABAŞ makamında ağırladı. Çocuklarla yakından ilgilenen ODABAŞ, yetim çocuklar arasında düzenlenen resim, mektup ve kompozisyon branşlarını kapsayan "Bir Hayalim Var" adlı yarışmaya katılan tüm yetim çocukları birinci kabul ederek çocuklara hediyeler verdi. 

Yetim çocuklara sahip çıkmanın önemini vurgulayan ODABAŞ: “Yetimlik hatırlansın, bu çocuklara sahip çıkılsın diye her yıl ramazanın 15'ini Dünya Yetimler Günü olarak kutluyoruz.” dedi.
Lunaparka götürülen çocuklar doyasıya eğlendiler. Daha sonra Cumhuriyet Meydanı'nda Ramazan ayı nedeniyle kurulan iftar sofrasında ağırlanan çocuklar Ramazan etkinlikleri kapsamında Palyaço, Nasrettin Hoca, Aşık ile Maşuk’un da yer aldığı programı izlediler.Üreten Bir Kızıltepe İçin Varız