Mezarlıklara Çiçek Fideleri Dağıtılıyor
Mezarlıklara Çiçek Fideleri Dağıtılıyor

Belediyemizin Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından mezarlıkları ziyaret eden vatandaşlarımıza ücretsiz çiçek fidesi dağıtıldı.
 Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze bağlı ekipler, Şeyh Selim Mezarlığı’nda kabir ziyareti için gelen vatandaşlarımıza ücretsiz 700 adet mevsimlik çiçek fidesi dağıttı. Vatandaşlarımıza dağıtılan mevsimlik çiçekler arasında kadife ve zinya yer almaktadır. Mezarlık girişlerine kurulan standlarda ekiplerimiz tarafından dağıtılan çiçekleri alan vatandaşlarımız, çiçekleri yakınlarının kabirlerine dikerek dua ettiler. 
Arefe günü de mezarlık girişinde kurulacak standlarla kabir ziyaretine gelen vatandaşlarımıza ücretsiz çiçek fidesi dağıtacaklarını belirten Kaymakam-Belediye Başkan Vekili Ahmet ODABAŞ: “Manevi duyguların arttığı Ramazan ayında kabir ziyaretleri de beraberinde artmakta, bizler de bunu düşünerek vatandaşlarımızın mezarlıkları huzur içinde ziyaret edebilmeleri için böyle bir uygulamayı gerçekleştirdik.” dedi. 
 Yakınlarının mezarına çiçek dikmek isteyen vatandaşlarımız çiçek fidelerine yoğun ilgi gösterdi. Ramazan ayı boyunca her perşembe günü farklı mezarlıklarda mevsimlik çiçek fidesi dağıtılmaya devam edecek. Bu anlamlı uygulamadan son derece memnun olduklarını belirten mezarlık ziyaretine gelen vatandaşlarımız, başta Kaymakam-Belediye Başkan Vekili Ahmet ODABAŞ ve tüm belediye çalışanlarına teşekkür ettiler.


 Üreten Bir Kızıltepe İçin Varız