Meslek Lisesi Öğrencileri Bank ve Duba Üretiyor
Meslek Lisesi Öğrencileri Bank ve Duba Üretiyor

Kızıltepe Belediyesi tarafından Kızıltepe Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yaptırılan oturma bankı ve dubaların teslimi gerçekleştirildi.

Kızıltepe Belediyesi tarafından Kızıltepe Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yaptırılan oturma bankı ve dubaların teslimi Kaymakam-Belediye Başkan Vekili Mehmet YÜZER tarafından yapıldı. Oturma banklarından 50 adet dubalardan 40 adet sipariş eden belediye siparişlerini teslim aldı.

Öğrencilerle yaptıkları iş hakkında sohbet eden Kaymakam-Belediye Başkan Vekili Mehmet YÜZER: “ Belediye olarak oturma bankı ve dubalara ihtiyacımız vardı. Arabaların park etmesini istemediğimiz yerlere mekanik araç önleyici almamız gerekiyordu. Bunun yanında oturma banklarına da ihtiyacımız vardı. Bunların piyasasını araştırdık, bir hayli pahalıydı bizlerde meslek lisesi öğrencilerimiz üretebilirlerse onlar üretsinler dedik. Öğrencilerimiz işlerinin hakkını verdiler hepsi çok iyi iş çıkardı.” dedi. 

Amacımız hem öğrencilerimiz hem de okulumuz kazansın diyen YÜZER: “Böylece Kızıltepe’nin parası da Kızıltepe içerisinde kalır. Meslek lisesi öğrencilerimizde edindikleri bu tecrübeyle ilerde çalıştıklarında zorluk çekmezler.” diyerek sözlerini tamamladı.  Üreten Bir Kızıltepe İçin Varız