Mevlid-i Nebi Programı Düzenlendi
                  Mevlid-i Nebi Programı Düzenlendi

Kızıltepe Müftülüğü tarafından, Kızıltepe Belediyesi’nin katkılarıyla Mevlid-i Nebi programı düzenlendi.

Kızıltepe Müftülüğü tarafından, Kızıltepe Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen Mevlid-i Nebi programı ilçedeki bir düğün salonunda gerçekleştirildi. İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programa Kaymakam Belediye Başkan Vekili Mehmet YÜZER’de katıldı.

Programda misafirlere Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak tarafından 'Hazreti Peygamber ve Gençlik' konulu konferans verildi. Konferansta, gençlerimize peygamberimizi anlatmalıyız diyen Albayrak, Hazreti Peygamber’in gençlere verdiği önemi anlattı. Albayrak, günümüz gençlerinin rol model olarak Hazreti Muhammedi örnek almaları gerektiğini ayrıca toplumda gençlere değer verilerek, önemsenmeleri gerektiğini de ifade etti.

Peygamber efendimizin çevresinin dörtte üçü gençlerle doluydu diyen Albayrak: “Peygamber Efendimiz, insanların en değerli zamanı olan gençlik çağında bedenlerinin, zihinlerinin güçlü olduğu dönemde iman, ibadet, İslam ve Allah ile tanışmalarını arzu etmiştir. Bundan dolayı gençlere daha çok önem vermiştir.” dedi.

Konferansın ardından Abdurrahman Önül ve Recep Arslan konuklara ilahi konseri verdi. Büyük ilgi gören konserde Abdurrahman Önül ve Recep Arslan’a konuklarda eşlik etti.

 Üreten Bir Kızıltepe İçin Varız