Başkan Yüzer’den Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı
Başkan Yüzer’den Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Bizleri aydınlık yarınlara taşıyan Cumhuriyetimizin 95.  kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum.

Cumhuriyetimizin 95. yılını büyük bir coşkuyla kutlarken, şunu bilmeliyiz ki bu millet büyük zorluklarla cumhuriyeti kurmuştur.   Ulu Önder Atatürk’ün ‘Benim en büyük eserim’ dediği ve yüce Türk Milleti’nin canı pahasına büyük fedakarlıkla kurduğu Cumhuriyet’i korumak bizim en önemli görevimizdir. Çünkü Cumhuriyet Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır.

Kurtuluş Savaşı’ndaki başarısıyla ismini tarihe altın harflerle yazdırmayı başaran milletimiz, dün nasıl ki Anadolu’da milletine ve vatan topraklarına karşı yönelen tehditleri bertaraf ettiyse bu günde aynı şekilde her tür tehlikeyi ve tehdidi yok edebilecek güç ve kararlılıktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, Cumhuriyetin kuruluşuna giden süreçten bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti’nin korunması ve yaşatılması için 95 yıldır her anlamda mücadele eden ve gerektiğinde canlarını gözünü kırpmadan feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Hepimizin en büyük bayramı olan Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.


Üreten Bir Kızıltepe İçin Varız