Okullar Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazır
      Okullar Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazır

Kızıltepe Belediyesi yeni eğitim öğretim yılı öncesi merkez ve kırsal mahallelerde ihtiyacı olan okullarda tamirat, tadilat, bakım ve onarım çalışması yaptı.

Eğitime önem veren Kızıltepe Belediyesi, 2018-2019 eğitim öğretim yılı öncesi merkez ve kırsal mahallelerde toplam 13 okulda tamirat, tadilat, bakım ve onarım çalışması yaptı. Tadilatlar kapsamında 13 okulda birbirinden farklı bakım onarım çalışmaları yapıldı. Bazı okullarda sadece tuvalet ve lavaboların bakım onarımı yapılırken bazılarında hem lavaboların bakım onarımı yapılıp hem de kapı ve pencereler değiştirildi. Engelli rampaları yenilendi. Eskiyen elektrik ve su tesisatları da tadilatlar kapsamında yenilendi. Aynı zamanda iç ve diş boyaya ihtiyacı olan okullar boyanarak yepyeni bir görünüme kavuşturuldu.

Eğitim hizmetlerini öncelikli hizmet olarak gören Kaymakam-Belediye Başkan Vekili Ahmet ODABAŞ: “Bakım ve onarıma ihtiyacı olan 13 okulumuzu yeniledik. Yeni eğitim-öğretim döneminde ders başı yapacak olan öğrencilerimiz, bakım ve onarımlarla yepyeni bir görünüme kavuşan okullarında daha iyi şartlarda eğitim görebilecek. Hepsine yeni eğitim öğretim döneminde başarılar diliyorum.” dedi.

 Üreten Bir Kızıltepe İçin Varız