Zabta Denetimleri Sürüyor
            Zabta Denetimleri Sürüyor

Kızıltepe Belediyesi zabıta ekipleri son 10 günde yaptığı denetimlerle vatandaşların sağlığını tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak için çalışmalarını sıklaştırdı. Fırın ve marketlerde gerçekleştirdiği denetimlerle vatandaşların sağlığını tehdit eden unsurların önüne geçti.

Zabıta ekiplerinin fırınlarda gerçekleştirdikleri denetimlerde çalışanların temizliği, ekmeğin gramajı ile üretilen ürünlerin sağlığa uyumluluk koşullarına bakıldı. Kontroller esnasında eksikliği tespit edilen işletmelerin sahiplerine var olan bu eksikliklerini gidermeleri konusunda uyarılarda bulundu. Ekipleri 26 fırında yaptığı denetimlerde kurallara uymayan 3 fırın işletmecisine, cezai işlem uygulandı.

Market denetimlerinde de ürünlerin etiket kontrolleri yapılarak tarihi geçmiş ürünlere el konuldu. ruhsat ve mekan temizliği gibi konuları inceleyen ekipler, titiz bir çalışma yaptı. 10 günde 20 market denetlenerek 2 markete cezai işlem uygulandı.

Aynı zamanda iş yerlerine ruhsat denetim kontrolü yapılarak 27 iş yeri zabıta ekipleri tarafından kontrol edildi. Whatsapp üzerinden gelen 30 şikâyet değerlendirilip iş yerleri denetlendi. Kaldırım işgali yapan iş yerlerine uyarılarda bulunuldu. Sigara şikayet hattına gelen şikayetler üzerine, 5 iş yerine sağlık ekipleriyle beraber giden zabıta ekipleri iş yerlerine uyarılarda bulunup cezai işlem uygulandı. Kızıltepe Belediyesi zabıta ekipleri tarafından vatandaşların sağlığı için denetimlere devam edileceği bildirildi.

 Üreten Bir Kızıltepe İçin Varız