İlçemizi Temizlemeye Devam Ediyoruz
         İlçemizi Temizlemeye Devam Ediyoruz

Kızıltepe Belediyesi vatandaşlara daha ferah bir kent yaşamı sunabilmek için, ilçe genelinde sürdürdüğü rutin temizlik çalışmalarının yanı sıra belli periyotlarla mahallelerde ve köylerde gerçekleştirdiği kapsamlı temizlik çalışmalarına da devam ediyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalar doğrultusunda mahallelerde yol boyu toplu temizlik çalışmaları yapmaktadır. Ekipler, vatandaşların yoğun olarak kullandığı güzergâhları, sokakları, kaldırımları, caddeleri, oturma banklarını ve otobüs duraklarını temizleme ve yıkama faaliyetlerini gerçekleştirmeye devam etmektedir. İlçe merkezindeki kanalizasyon kanallarına tazikli su ile temizleme çalışmaları yapılarak daha temiz ve sağlıklı bir ortam oluşturulmaktadır.

Aynı zamanda temizlik ekipleri Cumhuriyet Meydanı’nı her pazartesi ve perşembe günleri deterjanla yıkarken, haftanın yedi günü farklı yerlere kurulan pazar yerlerini de tazikli su ve deterjanla yıkanmaktadır. İlçe genelinde bulunan konteynırların bakım ve onarımı yapılarak dezenfekte edilmektedir.

İnsan sağlığının temel ilkelerinden birinin temiz bir kentle sağlanabileceğine dikkat çeken Kaymakam-Belediye Başkan Vekili Ahmet ODABAŞ: “Bilindiği gibi Kızıltepe ilçemiz nüfus ve coğrafik olarak birçok ilden büyük bir yerleşim yeridir. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren önceliğimiz kentimizin temizliği oldu. Temizliğin insan sağlığıyla yakından alakalı olduğunun bilincindeyiz,  onun için “Daha Temiz ve Sağlıklı bir Kızıltepe”  sloganıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

 

 Üreten Bir Kızıltepe İçin Varız