Başkanın Mesajı

Kıymetli Kızıltepeli Hemşehrilerim

        Kızıltepe Kaymakamı/ Belediye Başkan Vekili olarak yeni görevime başladım. Allah bizi vatana, millete ve hizmette mahcup eylemesin.

            “İnsan şehrin, şehir de insanın aynasıdır.” Hacı Bayram Veli Hazretleri’nin de ifade ettiği gibi, insan, şehri inşa ederken, aslında taşın toprağın arasında kendisini inşa eder. Gönülde her ne var ise, şehir olarak o görünür. Gönlü taş olanın şehri taş, gönlü aşk ile dolu olanın şehri gülistan olur. Kızıltepe’mize daha önce yapılan hizmetlerin üzerine yenilerini ekleyerek şehrimizi her alanda büyütürken, daha güzel, daha yaşanabilir bir Kızıltepe inşa etme gayretinde olacağım. 

Görev ve sorumluluklarımızı; hukuka bağlılık, insan haklarına saygı, şeffaflık, hesap verebilirlik ve katılımcılık gibi temel ilkeler çerçevesinde toplumun bütün kesimlerini kucaklayan adil bir yönetim anlayışıyla yerine getireceğim. Bu çerçevede, kamu hizmetlerini yürütürken vatandaşımızın huzur, refah ve mutluluğunu birlikte sağlamak en büyük amacım.

Bütün bunları sizin desteğinizle başaracağız. Bu nedenle sizlere şimdiden ne kadar teşekkür etsem azdır. İnanıyorum ki, bizler omuz omuza verdikçe çok daha büyük hedefleri hayal olmaktan çıkarıp, gerçeğe dönüştürebiliriz.

İlçemizdeki hizmetlerin devamını dileyerek, modern bir şehir oluşturmaya ve milletimizin gönlünde olmaya gayret edeceğim. 

Bu vesileyle, siz değerli hemşehrilerime en içten selam, saygı ve sevgilerimi sunuyorum…

 

Mehmet YÜZER

Kaymakam/Belediye Başkan V.